2008 Missouri S&T Fall Tournament - Results
Prelims: Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key
Playoffs: Standings Individuals Scoreboard Team Detail Individual Detail Round Report Stat Key

Missouri S&T Fall Tournament 2008 Prelim Individual Statistics

Rank Player Team Division GP 15 10 -5 TUH P/TU P/N Pts PPG
1 Zach Kerns Savannah Bracket B 8.0 12 52 6 160 4.19 2.00 670 83.75
2 Spencer Fish Liberty Bracket A 9.0 12 58 5 180 4.08 2.40 735 81.67
3 Taylor Smith Hallsville Bracket B 8.0 2 58 9 160 3.53 0.22 565 70.62
4 Brandon Roney North Kansas City Bracket B 8.0 14 36 5 160 3.41 2.80 545 68.12
5 Will Johnston Dixon Bracket B 8.0 11 33 8 160 2.84 1.38 455 56.88
6 Grant Gates North Kansas City Bracket B 8.0 7 36 9 160 2.62 0.78 420 52.50
7 Cale Karr Richland A Bracket A 9.0 4 44 8 180 2.56 0.50 460 51.11
8 Laura Sprague Richland A Bracket A 9.0 5 38 5 180 2.39 1.00 430 47.78
9 Kai He Fort Zumwalt West A Bracket A 9.0 3 38 2 180 2.31 1.50 415 46.11
10 Ben Simpson Belle Bracket A 9.0 1 40 6 180 2.14 0.17 385 42.78
11 Dustin Wallace Knob Noster Bracket A 9.0 2 32 3 180 1.86 0.67 335 37.22
12 Cameron Kieffer Liberty Bracket A 9.0 7 24 3 180 1.83 2.33 330 36.67
13 Nick Rupel Parkway Central Bracket B 8.0 7 20 3 160 1.81 2.33 290 36.25
14 Will Hack Parkway Central Bracket B 8.0 3 24 5 160 1.62 0.60 260 32.50
15 Austin Henke Fort Zumwalt West B Bracket B 8.0 2 20 2 160 1.38 1.00 220 27.50
16 Patrick Heidbreder Fort Zumwalt West B Bracket B 8.0 4 19 7 160 1.34 0.57 215 26.88
17 Ian Ramsey Rolla Bracket A 9.0 3 20 3 180 1.28 1.00 230 25.56
18 Chris Zhang Parkway Central Bracket B 8.0 2 20 6 160 1.25 0.33 200 25.00
19 Michael Coffin Fort Zumwalt West A Bracket A 9.0 3 19 3 180 1.22 1.00 220 24.44
20 Patrick Vining Waynesville Bracket A 8.0 6 13 5 160 1.22 1.20 195 24.38
21 Mike Jones Dixon Bracket B 8.0 2 18 3 160 1.22 0.67 195 24.38
22 Sean McCarrell Pilot Grove Bracket A 8.5 4 18 7 170 1.21 0.57 205 24.12
23 Rebecca Kirkle Waynesville Bracket A 9.0 1 22 4 180 1.19 0.25 215 23.89
24 Anna Bunton Liberty Bracket A 5.5 3 10 3 110 1.18 1.00 130 23.64
25 Robert Bradley Savannah Bracket B 8.0 3 13 2 160 1.03 1.50 165 20.62
26 Zach Glenn Pilot Grove Bracket A 0.5 0 1 0 10 1.00 0.00 10 20.00
27 Nick Moody Belle Bracket A 9.0 4 12 1 180 0.97 4.00 175 19.44
28 Dalton Tanner Richland B Bracket B 8.0 0 17 3 160 0.97 0.00 155 19.38
29 Kelson Rosbach Hallsville Bracket B 8.0 3 11 2 160 0.91 1.50 145 18.12
30 Lance Day Pilot Grove Bracket A 7.8 1 14 5 155 0.84 0.20 130 16.77
31 Elizabeth Mee Waynesville Bracket A 9.0 4 10 2 180 0.83 2.00 150 16.67
32 Melissa Gilstrap Crocker Bracket B 8.0 1 12 1 160 0.81 1.00 130 16.25
33 Erica Westinberg Rolla Bracket A 4.0 1 5 0 80 0.81 inf 65 16.25
34 Josh Goggin Hancock B Bracket A 6.0 0 9 0 120 0.75 0.00 90 15.00
35 Ryan Britton Fort Zumwalt West A Bracket A 9.0 3 11 5 180 0.72 0.60 130 14.44
36 Ryan Brito Knob Noster Bracket A 9.0 3 9 1 180 0.72 3.00 130 14.44
37 Kayla Long Richland B Bracket B 8.0 2 10 3 160 0.72 0.67 115 14.38
38 Destinee Rea Rolla Bracket A 9.0 0 13 2 180 0.67 0.00 120 13.33
39 Matthew Hartwell Crocker Bracket B 6.5 2 5 0 130 0.62 inf 80 12.31
40 Jake Mobberley Liberty Bracket A 4.5 1 4 0 90 0.61 inf 55 12.22
41 Jacob Sinclair Savannah Bracket B 8.0 1 8 0 160 0.59 inf 95 11.88
42 Jessica Shearin St. Clair Bracket A 8.0 0 9 0 160 0.56 0.00 90 11.25
43 Kayla Bedey Waynesville Bracket A 4.5 1 4 1 90 0.56 1.00 50 11.11
44 Levi Gerke Pilot Grove Bracket A 7.5 0 8 0 150 0.53 0.00 80 10.67
45 Victor Fanniel North Kansas City Bracket B 8.0 2 6 2 160 0.50 1.00 80 10.00
46 Rachael Davis Hallsville Bracket B 4.0 2 1 0 80 0.50 inf 40 10.00
47 Cody Holt Belle Bracket A 9.0 2 9 7 180 0.47 0.29 85 9.44
48 Matt Brown St. Clair Bracket A 9.0 0 9 1 180 0.47 0.00 85 9.44
49 Caleb Files Knob Noster Bracket A 9.0 0 8 0 180 0.44 0.00 80 8.89
50 Emilee Johnson Fort Zumwalt West B Bracket B 8.0 1 5 0 160 0.41 inf 65 8.12
51 Sean Jessop Richland B Bracket B 8.0 1 5 2 160 0.34 0.50 55 6.88
52 Levi Malott Pilot Grove Bracket A 8.2 1 7 6 165 0.33 0.17 55 6.67
53 David Moore Waynesville Bracket A 5.5 1 3 2 110 0.32 0.50 35 6.36
54 LeeAnn Cornelison Crocker Bracket B 5.5 1 2 0 110 0.32 inf 35 6.36
55 Derek Tran North Kansas City Bracket B 8.0 1 4 1 160 0.31 1.00 50 6.25
56 Kevin Armour Crocker Bracket B 8.0 1 4 1 160 0.31 1.00 50 6.25
57 Caleb Yorks Rolla Bracket A 7.0 1 3 1 140 0.29 1.00 40 5.71
58 Daniel Lynch Richland A Bracket A 9.0 1 4 1 180 0.28 1.00 50 5.56
59 Dominic Lauwers Richland A Bracket A 9.0 0 5 1 180 0.25 0.00 45 5.00
60 Katelin Hill Liberty Bracket A 8.0 0 4 0 160 0.25 0.00 40 5.00
61 Sabria El-Kurbu Hallsville Bracket B 4.0 0 2 0 80 0.25 0.00 20 5.00
62 Lisa Rite Hancock A Bracket B 4.5 0 2 0 90 0.22 0.00 20 4.44
63 Zach Wehmeyer Hallsville Bracket B 4.5 0 2 0 90 0.22 0.00 20 4.44
64 Jeremy Feldstein Parkway Central Bracket B 4.5 0 2 0 90 0.22 0.00 20 4.43
65 Sarah Paquette Rolla Bracket A 7.0 0 3 0 140 0.21 0.00 30 4.29
66 Jessica Tobiln Hancock B Bracket A 5.0 0 2 0 100 0.20 0.00 20 4.00
67 Esteban Palomo Knob Noster Bracket A 2.5 0 1 0 50 0.20 0.00 10 4.00
68 Carmen Turnbough Hancock A Bracket B 6.5 0 3 1 130 0.19 0.00 25 3.85
69 Gage Wilson Dixon Bracket B 8.0 1 2 1 160 0.19 1.00 30 3.75
70 Austin Kerns Savannah Bracket B 4.0 0 2 1 80 0.19 0.00 15 3.75
71 Jordan Parks St. Clair Bracket A 5.6 0 2 0 112 0.18 0.00 20 3.57
72 Austin Donecha St. Clair Bracket A 4.5 1 0 0 90 0.17 inf 15 3.33
73 James Walden Hancock A Bracket B 6.0 0 2 0 120 0.17 0.00 20 3.33
74 Stephanie Hobson Hancock A Bracket B 4.5 0 2 1 90 0.17 0.00 15 3.33
75 Laci Peterson Pilot Grove Bracket A 1.5 0 1 1 30 0.17 0.00 5 3.33
76 Bobby Simms Hallsville Bracket B 3.5 0 1 0 70 0.14 0.00 10 2.86
77 Shelby Johnson St. Clair Bracket A 3.9 0 1 0 78 0.13 0.00 10 2.56
78 Alma Beganovic Hancock B Bracket A 6.0 1 0 0 120 0.12 inf 15 2.50
79 Charlee Byers Knob Noster Bracket A 6.5 0 2 1 130 0.12 0.00 15 2.31
80 Matt Wright Dixon Bracket B 4.5 0 1 0 90 0.11 0.00 10 2.22
81 Justin Miller Hancock B Bracket A 6.0 0 1 0 120 0.08 0.00 10 1.67
82 Bryant Woods Hancock B Bracket A 6.0 0 1 0 120 0.08 0.00 10 1.67
83 Joy Chapman Hancock A Bracket B 6.5 0 1 0 130 0.08 0.00 10 1.54
84 Johanna Phillips Hancock B Bracket A 7.0 0 1 0 140 0.07 0.00 10 1.43
85 Dylan Yoder Richland B Bracket B 8.0 0 1 0 160 0.06 0.00 10 1.25
86 CJ Sheek Dixon Bracket B 3.5 0 0 0 70 0.00 0.00 0 0.00
87 Jacob Schuster Pilot Grove Bracket A 1.5 0 0 0 30 0.00 0.00 0 0.00
88 Chris Burton Crocker Bracket B 4.0 0 0 0 80 0.00 0.00 0 0.00
89 Katelyn Johnson St. Clair Bracket A 2.0 0 0 0 40 0.00 0.00 0 0.00
90 Sara Marler St. Clair Bracket A 2.5 0 0 0 50 0.00 0.00 0 0.00
91 Morgan Beach Pilot Grove Bracket A 0.5 0 0 0 10 0.00 0.00 0 0.00
92 Camry Consart St. Clair Bracket A 0.5 0 0 0 10 0.00 0.00 0 0.00
93 Trevor Pasley Savannah Bracket B 4.0 0 0 0 80 0.00 0.00 0 0.00
94 Ahmed El-Tahir Parkway Central Bracket B 3.5 0 0 0 70 0.00 0.00 0 0.00
95 Evan Scheel Belle Bracket A 9.0 0 0 0 180 0.00 0.00 0 0.00
96 Ashley Eldridge Hancock A Bracket B 3.5 0 0 1 70 -0.07 0.00 -5 -1.43